Opinie o koncie bankowym w Alior Bank - Kredytech.pl

Przejdź do treści
Alior bank
Alior Bank

Konto osobiste
Rachunek osobisty Alior Banku to gwarancja niezawodności i swobody dostępu do pieniędzy. Transakcje międzybankowe staja się czymś niezwykle prostym a wypłaty gotówki możliwe są w każdym zakątku Polski. Dla klientów indywidualnych Alior Bank przewiduje wiele dopasowanych do potrzeb konsumenta ofert rachunków. Wystarczy wnikliwie prześledzić ofertę i wybrać opcję odpowiadającą szczególnym preferencjom.

Otwórz konto osobiste w Alior Bank

Konto Internetowe
Nazywane inaczej „zerozłotowym” to bezpłatna usługa najwyższej jakości. Gwarantuje dostęp do najwyższych technologii wykorzystywanych w operacjach finansowych – dostęp do systemu płatności mobilnych Blik bądź zbliżeniowych. Produkty dodatkowe do rachunku to – limit odnawialny, program rekomendacyjny, lokaty i doradztwo inwestycyjne. Dzięki temu rachunkowi klient ma całodobowy dostęp do konta i szybkich przelewów za pośrednictwem internetu. Konto nie generuje żadnych opłat. Jeśli klient dokona miesięcznie transakcji bezgotówkowych kartą na sumę 100zł, nie zapłaci za jej utrzymanie. W innym przypadku koszt wynosi 4zł.


Konto Wyższej Jakości
To oferta dla wymagających klientów. Zapewnia możliwość swobodnego dostępu do bankowości, gwarantuje najwyższą jakość obsługi w placówkach i w internecie. Rachunek jest bezpłatny pod warunkiem miesięcznej wpłaty wysokości 2500zł lub transakcji karta na sumę 700zł. Posiadacze Konta Wyższej Jakości mogą starać się o limit odnawialny do wysokości 100 000zł a także skorzystać mogą z programu rekomendacyjnego oraz doradztwa inwestycyjnego.


Konto Rozsądne
Oferta przewiduje 3% zwrotu za zakupy robione kartą i gwarantuje darmowe prowadzenie konta pod warunkiem wpływu wynagrodzenia. Konto Rozsądne w 2014 i 2015 roku zyskało tytuł najlepszego rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego. Oczywiście w pakiecie z tym kontem również są standardowe usługi Alior Banku – lokaty i programy a także limit odnawialny. Opłata pobierana jest za kartę – 5zł oraz za przelewy telefoniczne i w placówkach bankowych.


Konto Rachunki Bez Opłat
Jeśli zostanie spełniony podstawowy warunek – na konto regularnie wpływać będzie pensja właściciela, Alior Bank umożliwi darmowe płacenie rachunków oraz prowadzenie konta.  Zapewni bezpieczeństwo i wygodę dla tych szczególnych przelewów. Dodatkowe usługi związane z rachunkiem to pożyczka z gwarancją najniższej raty i limit odnawialny. Zapłacić trzeba będzie również za utrzymanie karty płatniczej, chyba że jest jedyną kartą klienta i została wydana w Placówce Partnerskiej.


Konto Osobiste Walutowe
Alior Bank proponuje konto walutowe w czterech walutach – EUR, USD, GBP, CHF. Gwarantuje bezpłatne otworzenie i prowadzenie rachunku. Trzeba liczyć się jednak z opłatą 5zł za wypłaty z bankomatów za granicą. Dodatki do rachunku to Autodealing czyli program wymiany walut po atrakcyjnych kursach oraz Konto Rozsądne.

Jak otworzyć konto osobiste?
Otwarcie rachunku w Alior Banku jest niezwykle proste lecz wymaga wizyty w oddziale. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty a formalności potrwają nie dłużej niż kilka minut. Konto aktywne jest od razu. W przypadku przenoszenia rachunku z innego banku,  doradcy bankowi dokonają za klienta wszelkich procedur.
Inaczej sprawa ma się z Kontem Internetowym. W tym przypadku wystarczy skorzystać z serwisu internetowego, wypełnić krótki wniosek i potwierdzić dane za pomocą przelewu z innego konta.

Kto może otworzyć konto osobiste?
Klientem posiadającym rachunek w Alior Banku, może być każdy zamieszkujący na terenie Polski, pod warunkiem ukończenia 18 lat. Należy posiadać dowód osobisty i spełniać przesłanki dotyczące konkretnego rodzaju oferty.

Jakie karty płatnicze dotyczą rachunków osobistych?
Alior Bank, do kont osobistych proponuje cztery rodzaje kart płatniczych. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów dotyczące komfortu przeprowadzania transakcji bezgotówkowych.
Mastercard Debit to wygoda płatności w punktach handlowo usługowych. Umożliwia wypłatę gotówki przy regulowaniu należności za zakupy, korzystanie z niej nie generuje żadnych kosztów przy wypłatach z bankomatów w Polsce i na świecie. Mastercard Debit NFC dostępna dla posiadaczy abonamentu w T-mobile, pozwala na płatności zbliżeniowe. Wydanie i korzystanie z tej karty to koszt 0zł. Debit Mastercard PayPass to bezpłatna możliwość kontrolowanych płatności zbliżeniowych. Czwartą opcją jest darmowa naklejka zbliżeniowa, pozwalająca na swobodne korzystanie ze środków na rachunku.

Podsumowanie
Rachunek bankowy to baza dla codziennych operacji finansowych. Konto osobiste umożliwia kontrolę nad zgromadzonymi środkami oraz korzystanie z przywilejów związanych z ich wpływem. Oferta Alior Banku powstała we współpracy z bankowymi specjalistami. Jest to szeroka gama produktów umożliwiająca komfortowe zarządzanie pieniędzmi, nawet najbardziej wymagającym konsumentom.


Konto biznesowe
Własna działalność
Dla osób, które prowadzą jednoosobowa działalność lub niewielką firmę, Alior Bank przygotował specjalną ofertę rachunków firmowych, uwzględniająca specyfikę potrzeb klienta.

ikonto Biznes
ikonto Biznes to konto dla właścicieli firm, którzy docenią bezpłatne prowadzenie i otwarcie rachunku, przy utrzymaniu średniego salda wysokości 1000zł, darmowe przelewy krajowe, bezpłatne wydanie i korzystanie z karty już przy czterech miesięcznych płatnościach oraz darmowe wypłaty z bankomatów (nielimitowane z bankomatów Alior, pięć pierwszych w przypadku innych).nowi posiadacze mogą skorzystać z promocji „1500zł dla firm”.

Rachunek Partner
Partner jest rachunkiem darmowym, pod warunkiem aktywności polegającej na korzystaniu z oferty produktów kredytowych lub regularnych wpływów w wysokości nie mniejszej niż 2500zł miesięcznie. Opłatom podlegają jedynie przelewy zagraniczne – 20zł oraz wypłaty z bankomatów innych niż wskazane przez bank. To komfortowe rozwiązanie dla firm, któremu towarzyszą dodatkowe usługi – terminal POS, Autodealing czyli możliwość wymiany waluty po atrakcyjnym kursie, rachunek pomocniczy oraz opcja skorzystania z wygodnych kredytów.

Rachunek z pakietem www
Rachunek z pakietem www to darmowe konto dla małych i średnich przedsiębiorców. Oferta przewiduje dostęp do strony internetowej z domeną i hostingiem, stworzonej na potrzeby firmy. Dodatkowe opcje do konta to Kredyt biznes start z Gwarancją EFI, Rachunek Partner oraz karty debetowe. Oprocentowanie rachunku może wynosić nawet 1.5%.

Rachunek z terminalem POS
Ta oferta skierowana jest do osób, które chcą umożliwić klientom swojej firmy płatności kartą. Alior Bank obiecuje niskie stawki prowizji – od 0.65% wartości transakcji, szybkie przesyłanie gotówki, czasowe zwolnienie z opłat za dzierżawę terminala oraz do 9 miesięcy bezpłatnego korzystania z rachunku Partner. Właściciele konta muszą liczyć się z opłatami za wypłaty pieniędzy z bankomatów innych niż wskazane – 2zł oraz kosztem przelewów zagranicznych – 20zł.

Rachunek Wspólnota
To konto jest narzędziem do zarządzania finansami, stworzonym na potrzeby administratorów nieruchomości. Koszt prowadzenia rachunku to jedynie 5zł miesięcznie. Dziesięć pierwszych przelewów w miesiącu jest bezpłatnych a prowizja za wpłaty gotówkowe podlega negocjacji.
Produkty oferowane do konta to – Masowe Przetwarzanie Transakcji, rachunki - lokacyjny i pomocniczy oraz lokaty.


Przedsiębiorstwa
Konta dla osób prowadzących duże firmy to przede wszystkim spełnienie indywidualnych potrzeb związanych z zasięgiem i sposobem prowadzenia działalności. Przeznaczone są dla klientów prowadzących biznes w oparciu o pełną księgowość. Zamiast umowy o konto, przedsiębiorca podpisuje umowę ramową, która pozwala na korzystanie z całej gamy produktów bankowych, tylko na podstawie wniosku.


Rachunek Biznes Optymalny

Zapewnia warunki, które podlegają negocjacjom z bankiem – wysokość prowizji oraz opłat. Posiadacz rachunku ma możliwość korzystania z pomocy jednego i tego samego bankiera. W pakiecie otrzymuje dostęp do Platformy eFX, dodatkowych kont, lokat terminalu POS.

Rachunek Biznes Profil
Konto oferuje trzy profile, dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy. Właściciel otrzymuje pakiet bezpłatnych przelewów i nie ponosi kosztów otwarcia i prowadzenia dodatkowych rachunków – nawet w 19 walutach. Oczywiście w pakiecie są również trzy bezpłatne karty debetowe, dostęp do Platformy eFX oraz terminalu POS, lokat i innych produktów bankowych.

Rachunek Biznes Komfort 45
To jeden z najbardziej ekskluzywnych rachunków, przeznaczony dla wymagających klientów.
Właściciel otrzyma pakiet darmowych przelewów, trzy bezpłatne karty debetowe oraz dwa darmowe rachunki pomocnicze. Koszt prowadzenia konta to 0zł za pierwsze 6 miesięcy dla firm działających krócej niż pół roku. W pakiecie są również – Autodealing, kredyt, lokata, oraz konto płacowe do zarządzania wynagrodzeniami.

Jak założyć konto firmowe?
Najprostszą drogą do założenia rachunku biznesowego jest wizyta w oddziale bankowym i podpisanie umowy o konto lub umowy ramowej. W przypadku ofert z terminalem POS należy również podpisać umowę dzierżawy sprzętu. Ikonto Biznes, otworzyć można składając wniosek online.

Kto może otworzyć konto firmowe?
Produkt przeznaczony jest zarówno dla klientów prowadzących małą, jednoosobową działalność jak i właścicieli dużych przedsiębiorstw. Poszczególne rodzaje opracowane są w taki sposób, by zapewnić maksimum komfortu operacji finansowych i spełniać założenia dotyczące profilu firmy. Warto dokładnie przejrzeć całą gamę dostępnych propozycji by wybrać właściwą, odpowiednią do rodzaju prowadzonego biznesu oraz sposobu zarządzania finansami.

Jakie karty dotyczą rachunków firmowych?
Alior bank oferuje dwie karty – Mastercard Business oraz Mastercard Business Debit Paypass. Koszt wydania i utrzymania kart w większości rodzajów kont jest bezpłatny.

Podsumowanie
Rachunki biznesowe to podstawa sprawnego i bezpiecznego zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Dobrze dobrany produkt bankowy może być nie tylko narzędziem transakcji gotówkowych ale również generować zyski. Połączony z atrakcyjną propozycją lokat i kredytów będzie stanowił solidny fundament firmy.

Otwórz konto firmowe w Alior Bank

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści