Opinie o koncie bankowym w BZ WBK - Kredytech.pl

Przejdź do treści
BZ WBK bank
BZ WBK

Konta osobiste
Rachunek osobisty jest drogą do uporządkowania finansów oraz właściwego dbania o stan przeprowadzanych transakcji gotówkowych. Właściwie dobrana oferta konta osobistego pozwala na wygodny dostęp do pieniędzy oraz procedur bankowych. W decyzji, z którego produktu skorzystać, pomoże określenie indywidualnych potrzeb i oczekiwań. WBK jest instytucja o szerokiej gamie propozycji, warto więc skorzystać z dostępnych rankingów aby ocenić, która z nich będzie najwłaściwsza.

Rachunek <20
Propozycja dotyczy młodych osób, przed dwudziestym rokiem życia. Klienci, od ukończenia 13 roku życia, starać się mogą o bezpłatny rachunek osobisty. Należy liczyć się z oprocentowaniem 3% w skali roku, do kwoty 3000zł. Konto pozostanie darmowe do przekroczenia przez użytkownika granicy wiekowej. Ofertą w pakiecie jest darmowa karta MasterCard <20 oraz dostęp do bankowości mobilnej. Przy aktywnym korzystaniu z karty i dokonywaniu nią płatności bezgotówkowych w teatrach, można uzyskać nawet 10% zwrotu wartości biletu.

Konto Godne Polecenia
To flagowy produkt w ofercie banku. Internetowy rachunek z dostępem do wszelkich nowych technologicznie sposobów zarządzania pieniędzmi – aplikacji mobilnej, alertów smsowych, usługi cashback. Klienci, którzy wybiorą tę propozycję mogą również liczyć na bony rabatowe i limit kredytowy. Rachunek jest w większości bezpłatny, liczyć się trzeba jednak z kosztami wydania i utrzymania kart płatniczych – MasterCard ® Omni lub MasterCard PAYBACK Omni – 7zł.

Konto 1│2│3
Jest to świetna propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić na domowych rachunkach. Na podstawie faktur, opłacając media i czynsz, w porozumieniu z bankiem, można uzyskać aż 3% zwrotu miesięcznie – do 25zł. Rachunek jest dodatkowo oprocentowany – do 3% w zależności od wpływów. W pakiecie jest również opcja skorzystania z atrakcyjnej Lokaty Powitalnej, generującej zysk, przy kwocie od 1000zł do 3000zł, wymiaru 2.51 % rocznie (efektywna stopa oprocentowania). Konto jest bezpłatne, pod warunkiem miesięcznych wpływów na co najmniej 2000zł. Konsument ma prawo do karty Mastercard Supri, darmowej, w razie wykonania nią operacji minimum 500zł.

Konto Aktywni 50+
Bank WBK pomyślał również o potrzebach seniorów. Osoby po 50 roku życia, posiadające specyficzne wymagania, mogą liczyć na ofertę konta bezpłatnego, pod warunkiem comiesięcznych wpływów nie niższych niż 1000zł. Do produktu dołączone jest darmowe ubezpieczenie Medical Assisstance – 24 godzinna pomoc w nagłych wypadkach oraz karta Visa Electron Aktywni 50+.

Konto Vip
Jak sama nazwa wskazuje dotyczy usługi o najwyższym standardzie i jakości. Rachunek Vip to pełen pakiet bezpłatnych usług – limit kredytowy, rachunek maklerski, aplikacja mobilna oraz bankowość elektroniczna, alerty smsowe oraz cashback.
Prowadzenie konta jest bezpłatne, liczyć się należy jedynie z kosztem przelewów Sorbnet. W pakiecie jest karta płatnicza  – dedykowana ofercie Visa Vip, umożliwiająca wypłaty z bankomatów na całym świecie bez opłat oraz opcja uzyskania kart kredytowych Gold lub Platinum.

Rachunek Walutowy
Konto walutowej jest sprzymierzeńcem osób dokonujących płatności w obcej walucie lub otrzymujących w niej wynagrodzenie za pracę. WBK wychodzi naprzeciw klientom, którzy operują EUR, USD, CHF i GBP. Bank stworzył przemyślaną propozycję czterech bezpłatnych rachunków w obcej walucie, oferując darmowe przelewy, pełną kontrole nad kosztem waluty, oraz bezpłatną kartę Mastercard.

Konto Oszczędnościowe
Atrakcyjny pomysł dla konsumentów, którzy chcą pomnażać swoje oszczędności a jednocześnie wypłacać i wpłacać środki bez ograniczeń. WBK proponuje już 0.76% po pierwszym miesiącu zależnie od zdeponowanej na rachunku kwoty. Nie wymaga kwoty minimalnej oraz daje swobodny dostęp do gotówki poprzez bankowość internetową.

Jak otworzyć rachunek osobisty?
WBK udostępnia szereg dróg prowadzących do otworzenia rachunku. Najprostsze to – poprzez aplikację mobilną, serwis internetowy oraz usługę Bankowość Elektroniczna. Wybierając takie kanały należy przygotować dowód osobisty, wypełnić wniosek i czekać na kuriera, który dostarczy umowę. Inne możliwości to aplikowanie telefonicznie bądź wizyta w placówce bankowej.

Kto może założyć konto osobiste?
Rachunek osobisty w Banku Zachodnim WBK może mieć każda pełnoletnia - w przypadku Konta<20 po ukończeniu 13 roku życia – osoba zamieszkująca teren Polski. Wystarczy dowód osobisty i decyzja co do wybranej oferty.

Podsumowanie
Bank Zachodni WBK w trosce o interesy swoich klientów, przygotował szereg produktów, spełniających najwyższe kryteria oceny rachunków bankowych. Konto to świetna forma dbania o własne finanse, zwłaszcza gdy jest bezpłatne lub obwarowane niskimi limitami.

Otwórz konto bankowe w BZ WBK

Konta firmowe
Założenie własnej działalności, dowolnej wielkości przedsiębiorstwa, nieodwołalnie wiąże się z potrzebą uruchomienia konta firmowego. WBK Bank Zachodni, biorąc pod uwagę różnice w funkcjonowaniu i zarządzaniu finansami różnego rodzaju działalności, opracował ofertę dotyczącą kont biznesowych.

Konto firmowe Godne Polecenia
Usługa dedykowana jest firmom o małej potrzebie transakcyjnej, z uwagi na niewielki pakiet darmowych przelewów – 25 miesięcznie. Konto jest prowadzone bezpłatnie, pod warunkiem wykonywania z niego płatności podatku lub ZUS. Do rachunku dołączone są karty Visa Business Elektron lub MasterCard Business Debit, darmowe tylko wówczas gdy klient wykona w poprzednim miesiącu transakcji kartą na  co najmniej 400zł. Pakiet obejmuje również dostęp do usług kredytowych oraz portalu Satander Trade – zbioru wiedzy o światowych gospodarkach i wymianach handlowych. Klient otrzymuje także dostęp do jednego konta walutowego.

Konto Firmowe Godne Polecenia Premium
Przeznaczone jest dla małych przedsiębiorstw dynamicznie się rozwijających i potrzebujących sporo przestrzeni w operacjach bankowych. Pakiet zawiera nieograniczony dostęp do rachunków w pln oraz walutowych. Konto jest bezpłatne, zarówno otwarcie jak i prowadzenie nie generuje żadnych kosztów. Po spełnieniu warunku transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą, na sumę 400zł, Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit udostępniane są za darmo.
Oferta proponuje również dostęp do platformy eFX oraz Santander Trade.

Konto Firmowe Walutowe
Przedsiębiorcy często szukają sposobu na wygodne i generujące jak najmniej kosztów transakcje w obcej walucie. Bank WBK ma w zanadrzu konto biznesowe dedykowane właśnie takim osobom.  Rachunki walutowe dostępne są w czterech walutach – EUR, GBP, CHF, USD. Umożliwiają rozliczenia transakcji przy pominięciu kosztów przewalutowań. 30 000zł to granica, po której przekroczeniu, właściciel rachunku może negocjować z bankiem prowizję. Konto walutowe to również sposobność skorzystania z atrakcyjnych lokat terminowych oraz możliwość korzystania z karty Visa Bussiness Electron.

Bank Zachodni WBK udostępnia również szereg pakietów do rachunków bankowych dla firm. Są one świetnym narzędziem zarządzania finansami, biorąc pod uwagę profil firmy, branżę czy zasięg działalności. Propozycja uwzględnia rachunki powiernicze, specyfikę finansową branży rolniczej, korzystanie z terminali płatności kartą. Warto zasięgnąć informacji u doradcy bankowego. Oferta jest bardzo szeroka i zwiera kilkanaście produktów o wąskiej grupie odbioru. Specjalnym rodzajem pakietów są te, których odbiorcami są osoby zarządzające dużymi przedsiębiorstwami, spółkami czy korporacjami. Zawierają usługi, które w usprawniają wielopoziomowe transakcje, umożliwiają zarządzanie paczkami przelewów oraz grupują i klasyfikują poszczególne ruchy na kontach.

Jak założyć konto firmowe?
Rachunek biznesowy to droga do sukcesu firmy. Warto więc poświęcić czas i złożyć wizytę doradcy w placówce bankowej. Na miejscu, po wykazaniu się stosownymi dokumentami, można zasięgnąć porady dotyczącej wyboru usługi oraz otworzyć rachunek.

Kto może założyć konto firmowe?
Oferta przeznaczona jest dla właścicieli małych i dużych przedsiębiorstw. Należy być pełnoletnim obywatelem, zamieszkującym teren Polski oraz posiadającym dowód osobisty i oraz oryginał zaświadczenia o wpisie do ewidencji gospodarczej.

Jakie koszty związane są z rachunkiem firmowym?
Otworzenie i utrzymanie konta biznesowego jest w ofercie Banku Zachodniego WBK darmowe, zwykle po osiągnięciu wskazanych w tabelach limitów transakcji. Do rachunków firmowych przynależą tzw. paczki darmowych przelewów. Ich ilość zależy od wielkości i rodzaju firmy oraz od  profilu wybranej oferty konta.
• Podsumowanie.

Każdy przedsiębiorca powinien być świadomy jak ważne jest by konto przypisane jego firmie spełniało podstawowe założenia związane z profilem i zakresem działalności. Sprawne zarządzanie finansami to nie tylko obniżenie kosztów przelewów czy korzystania z kart ale również bezpośredni i łatwy dostęp do bankowości elektronicznej i mobilnej w celu bieżącego monitorowania ruchów na koncie, możliwość skorzystania z atrakcyjnych limitów kredytowych, lokat czy promocji.
Bank Zachodni WBK bardzo szczegółowo przeanalizował sytuację na rynku gospodarczym Polski i na tej podstawie opracował całą gamę rachunków i pakietów biznesowych, w celu maksymalnego podniesienia komfortu z korzystania z produktów bankowych. Uwzględnienie specyfiki potrzeb poszczególnych gałęzi przemysłu, dużych i małych firm, oraz właścicieli przedsiębiorstw o nietypowych profilach, spowodowało, że oferta banku jest jedną z najlepiej rokujących i chętnie polecanych.

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści