Opinie o koncie bankowym w Inteligo Bank - Kredytech.pl

Przejdź do treści
Inteligo Bank
Inteligo Bank


Inteligo to system bankowości elektronicznej, prowadzonej przez bank PKO BP. W swojej ofercie zawiera zarówno konta indywidualne jak i firmowe. Korzystanie z nich jest proste i intuicyjne, odbywa się online – dzięki temu i dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oferta Inteligo spełnia wymagania klientów, którzy cenią sobie komfort, czas i proste rozwiązania.

Konto osobiste – Indywidualne Inteligo
W ramach tego produktu, klient może założyć na platformie dowolna liczbę kont, łącząc je w prywatną strukturę finansową. Pozwoli to na sprawne zarządzanie pieniędzmi. Dostęp do sytuacji na rachunku można uzyskać poprzez – serwis internetowy, aplikację mobilną oraz telefonicznie – także przez sms. Inteligo Konto Indywidualne wprowadza sporo ułatwień – Mobilemoney, Emailmoney, CardMoney to przelewy bez konieczności podawania numeru rachunku odbiorcy, wystarczy numer telefonu komórkowego, adres mailowy czy numer karty debetowej. Invoobil usprawni płatności drogą elektroniczną ponieważ faktury przychodzić będą prosto na rachunek.
Prowadzenie rachunku daje również dostęp do kart kredytowych, kredytów, obligacji, funduszów inwestycyjnych czy rachunków maklerskich. Depozyty złożone na koncie gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Inwestycyjny.

Jak otworzyć rachunek?
Założenie rachunku w Inteligo jest niezwykle proste. Wystarczy poprawnie wypełnić wniosek na stronie internetowej serwisu, poczekać na telefon podczas którego konsultant potwierdzi dane osobowe a następnie na kuriera z umową. Zostanie ona przywieziona pod wskazany adres. Po zaakceptowaniu i podpisaniu umowy, konto zostanie aktywowane.

Kto może otworzyć rachunek?
Konto otworzyć może osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem osobistym, będąca obywatelem Polski. Obcokrajowcy – muszą wykazać się kartą stałego pobytu.

Karty do rachunku
Konta Indywidualnego dołączone mogą być – Karta Debetowa Inteligo Visa Paywave „Dobro Procentuje” (część dochodów z transakcji zostanie przekazanych na inicjatywę dobroczynną), Visa Paywave, która zastąpiła Visę Electron lub Mastercard Paypass (umożliwia transakcje nawet przez internet i telefon).

Jakie koszty poniesie właściciel rachunku?
Konto Indywidualne Inteligo otwierane jest i prowadzone zupełnie bezpłatnie, darmowe są również przelewy wykonywane drogą elektroniczną. Klient nie zapłaci również za wypłaty z bankomatów sieci PKO BP oraz BZ WBK oraz wydanie i użytkowanie kart płatniczych, pod warunkiem wykonania transakcji przekraczających miesięcznie limit 100zł.

Podsumowanie
Rachunek Indywidualny Inteligo to produkt dla osób nowoczesnych i zdecydowanych na korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Jest nowatorskie i zupełnie bezpieczne – transakcje potwierdzane są za pomocą kodów sms, tokentów czy kodów z kart zdrapek.


Konto osobiste – Wspólne Inteligo
Jest to opcja dla maksymalnie trzech osób, które chcą wspólnie prowadzić portfel finansowy i zarządzać, każda wg swoich zasad. Warunkiem jest by każdy z właścicieli rachunku miał minimum 13 lat. Wszyscy trzej współwłaściciele mają równe prawa, możliwość dostępu do wglądu w transakcje za pomocą osobistych danych do logowania (różnych dla każdej z osób), równy dostęp do każdego z rachunków prowadzonych w ramach pakietu (oszczędnościowe i lokaty), oraz dostęp do własnych, osobistych ustawień, odmiennych dla każdej osoby, zgodnie z jej indywidualnymi preferencjami. Współwłaściciele nie muszą być członkami jednej rodziny. Rachunek oferuje pełen pakiet możliwości, zgodny z Kontem Indywidualnym – przelewy bez podawania numeru konta odbiorcy, transakcje akceptowane na trzy sposoby – poprzez tokeny, kody z sms lub zdrapek, dostęp do lokat, obligacji, rachunków maklerskich i oszczędnościowych, funduszy inwestycyjnych czy emerytalnych.

Jak otworzyć rachunek?
Droga do otwarcia konta jest standardowa dla produktów Inteligo. Wystarczy złożyć wniosek przez serwis internetowy, potwierdzić dane w rozmowie telefonicznej z konsultantem oraz podpisać umową przywiezioną przez kuriera.

Kto może otworzyć rachunek?
Konto może zostać założone przez grupę najwyżej trzech osób – niekoniecznie spokrewnionych, z których każda musi mieć minimum 13 lat i być obywatelem lub rezydentem Polski.

Jakie karty dotyczą rachunku?
Karty płatnicze w pakiecie z Kontem Wspólnym Inteligo to standardowo - Karta Debetowa Inteligo Visa Paywave „Dobro Procentuje” (część dochodów z transakcji zostanie przekazanych na inicjatywę dobroczynną), Visa Paywave, która zastąpiła Visę Electron lub Mastercard Paypass ( transakcje nawet przez internet i telefon).

Podsumowanie
Produkt Konto Wspólne Inteligo to ciekawa opcja dla osób prowadzących wspólne finanse lub budżet domowy z najbliższymi. Organizacja pieniędzy w portfelu dla trzech osób z pewnością ułatwi kontrolę nad finansami i przepływ gotówki.


Konto osobiste – Konto Dziecka
Konto Dziecka jest atrakcyjnie oprocentowanym rachunkiem, przeznaczonym  dla najmłodszych użytkowników – do lat 13. Kwoty do 2500 oprocentowane są na 2.5% a ponad tę sumę – 0.50 %. nic tu się nie odbywa bez kontroli rodzica. Serwis PKO Junior może być na bieżąco monitorowany przez rodzica z poziomu jego rachunku w Inteligo lub Aplikacji Rodzica. Wszelkie transakcje, przelewy czy doładowania telefonu muszą zostać potwierdzone przez rodzica. Dziecko może je jedynie zainicjować. Serwis przeznaczony dla maluchów ułatwi wejście w świat dorosłych finansów i zarządzania pieniędzmi poprzez ciekawą szatę graficzną oraz dużą funkcjonalność. Dziecko może skorzystać z wirtualnej skarbonki oraz zyskać odznaki za wykonywane zadania oraz zdobywanie nowych osiągnięć.

Kto może otworzyć rachunek?
Konto Dziecka administrowane jest z pozycji konta rodzica, więc osobą występującą o otwarcie rachunku jest rodzic. Musi być osobą pełnoletnią oraz zamieszkiwać teren Polski lub być jej rezydentem.

Jak otworzyć rachunek?
Rachunek dla najmłodszych użytkowników powinien zostać założony z pozycji konta rodzica. Wystarczy wypełnić wniosek po zalogowaniu się do własnej bankowości, potwierdzić dane telefonicznie i podpisać umowę dostarczoną przez kuriera.

Jakie opłaty dotyczą rachunku?
Rachunek otwierany i prowadzony jest zupełnie bezpłatnie. Darmowe są również przelewy oraz doładowania konta telefonicznego. Poza tym, korzystając z tego produktu, można liczyć na aktywne oszczędzanie – dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu, nawet do 2.5%.

Podsumowanie
Nauka szacunku do pieniądza oaz gospodarowania finansami to jedna z ważnych kwestii dotyczących wychowania dziecka. Czasy skarbonki i szkolnych kas oszczędnościowych dawno minęły. Warto pokazać młodej osobie jak funkcjonują serwisy bankowe i jak ważna jest kontrola nad budżetem. Konto Dziecka to doskonałe narzędzie do nauki dbania o własne pieniądze i zarządzania budżetem.

Otwórz konto osobiste Inteligo

Konto Firmowe Inteligo
Dobrze dobrany rachunek biznesowy to podwalina pod sprawne funkcjonowanie działalności gospodarczej. Zarządzanie finansami będzie proste po wybraniu Konta Firmowego Inteligo. W ramach pakietu, właściciel firmy może wygenerować dowolną ilość bezpłatnie prowadzonych rachunków, by stworzyć własną strategię zarządzania finansami. Dostęp do rachunków można uzyskać poprzez serwis internetowy, telefon, aplikację mobilną lub w placówce bankowej. Bank oferuje również możliwość wysyłania pieniędzy bez definiowania numeru konta bankowego odbiorcy, wystarczy numer karty debetowej. Korzystanie z konta firmowego to również dostęp do atrakcyjnych lokat, debetów, doładowań telefonów komórkowych z możliwością otrzymania e – faktury.

Jak otworzyć konto firmowe?
Otwarcie rachunku jest proste, wymaga jednak podania wielu szczegółowych danych dotyczących prowadzonej firmy. Wniosek należy wypełnić online wpisując m.in. - dane firmy ( NIP, REGON, adres, liczbę zatrudnionych osób) i osobowe, opcje kontaktu. Po wypełnieniu formularzu należy przygotować dokumenty – zaświadczenie o wpisaniu do rejestru innego niż CEIDG lub pełnomocnictwa do otwarcia konta, podpisanego przez członków spółki lub umowę spółki cywilnej. Osoby prowadzące jednoosobową działalność, wpisaną do CEIDG, nie muszą wysyłać żadnych dokumentów.
Po potwierdzeniu danych telefonicznie, kurier przywiezie do podpisania umowę.

Kto może otworzyć konto firmowe?
Właścicielem rachunku biznesowego może stać się osoba fizyczna, prowadząca samodzielnie firmę, lub prowadząca wolny zawód, a także prywatny przedsiębiorca prowadzący działalność w formie spółki cywilnej.

Jakie opłaty dotyczą rachunku?
Rachunek biznesowy jest otwierany i prowadzony zupełnie bezpłatnie.

Jakie karty wydawane są do rachunku?
Karty płatnicze dedykowane rachunkom firmowym to bezpłatnie wydawane – Inteligo Visa PayWave lub Inteligo Mastercard PayPass.

Podsumowanie
Konto biznesowe Inteligo to oferta świeża i klarowna. Z pewnością usprawni zarządzanie budżetem niewielkiej firmy, przyniesie korzyści związane ze sprawnym użytkowaniem oraz umożliwi ochronę finansów i monitorowanie ich 24 godziny na dobę.


Rachunek Oszczędnościowy Inteligo
Jest to opcja dla użytkowników serwisu Inteligo. Aby uruchomić funkcję oszczędzania należy mieć otwarty rachunek w systemie. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc a oprocentowanie zgromadzonych środków to nawet 1.8%. Bank nie ogranicza swobody wypłat, możne je zlecić bez utraty zysków. Uruchomienie opcji oszczędzania jest darmowe. Bezpłatny jest jeden przelew w miesiącu – pozostałe to koszt 8zł. Podobnie jest z wypłatami, tylko pierwsza w miesiącu jest bezpłatna. Rachunek otwiera się w serwisie, po wybraniu konta, które ma być prowadzone w usłudze oszczędzania. Po zatwierdzeniu opcji, rachunek automatycznie zostaje aktywowany.
Depozyty złożone na rachunku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny a zysk z rachunku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym, wysokości 19%.

Otwórz konto firmowe w Inteligo

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści