Kredyt dla firm porównania i koszty - Kredytech.pl

Przejdź do treści
PORÓWNANIE KREDYTÓW DLA FIRM

Czym są kredyty firmowe?
  • Są to pożyczki skierowane do właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. W celu otrzymania wsparcia finansowego, wymagana jest działalność gospodarcza.
  • W zależności od przeznaczenia rozróżniamy kilka rodzajów pożyczek firmowych. Najłatwiej uzyskać kredyt obrotowy, czyli taki, którego zadaniem jest pokrycie bieżących wydatków firmy (np. wypłacenie pensji pracownikom). Zdecydowanie ciężej otrzymać kredyt hipotetyczny, czy też inwestycyjny.
  • Z uwagi na fakt, że zwiększa się liczba osób, prowadzących własną działalność gospodarczą, banki oferują coraz bardziej konkurencyjne warunki pożyczek dla przedsiębiorców.
Kredyt dla firm
Start nowego przedsiębiorstwa może być pasmem sukcesów bądź źródłem ogromnej frustracji. Nie każdy zdaje sobie sprawę jaki nakład środków finansowych związany jest z narodzinami nowego biznesu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kupno lokalu, urządzeń czy maszyn.
Z pomocą w trudnych sytuacjach przychodzą banki, oferując różnego rodzaju kredyty dla firm. Różnią się one głównie sposobami zabezpieczeń. Nie jest to prosta sprawa. Z uwagi na ryzyko kredytowania młodego przedsiębiorcy banki obwarowują umowy kredytowe wieloma obostrzeniami. Wspomaganie biznesu na starcie grozi niepowodzeniem i utratą środków,
zatem kredyty na start są dość trudne do zdobycia i wymagają od klienta spełnienia określonych warunków.
Klient musi przede wszystkim wykazać się dobrym, pomyślnie rokującym biznesplanem, który przekona bank do inwestycji a także mocnym zabezpieczeniem kredytu – dobrze widziany jest weksel in blanco, bądź hipoteka nieruchomości. Oczywiście bank weźmie również pod uwagę historię kredytową ewentualnego kredytobiorcy. Dla biznesmenów, którzy mają dłuższy staż, przewidziane są atrakcyjne linie kredytowe.
Na podstawie dochodów firmy, można skorzystać z wielu ciekawych propozycji kredytowych na preferencyjnych warunkach.


Kredyt obrotowy
W przypadku obawy przed utratą płynności finansowej przedsiębiorstwa, zamrożeniem środków finansowych w fakturach z odroczoną płatnością lub problemach z wypłacalnością wobec pracowników, dobrym pomysłem może okazać się kredyt obrotowy.
Jest to elastyczna, krótkoterminowa oferta dla firm, które mają kłopot z bieżącymi płatnościami. Może mieć formę linii kredytowej w rachunku bieżącym, bądź kredytowym. Spłacanie podobnej pożyczki również pozwala na niejaką dowolność. Banki zwykle odchodzą od rat na rzecz wyznaczonego terminu na całkowitą spłatę zobowiązania. Pozwala to na uregulowanie zadłużenia
w miarę możliwości klienta.

Kredyt hipoteczny
Gdy zachodzi możliwość, że inwestycja w daną firmę będzie obarczona ryzykiem, ciężko jest uzyskać ofertę kredytową na dobrych warunkach. Banki zwykle boją się lokować pieniądze w przedsiębiorstwach narażonych na bankructwo. Są czasem sytuacje gdy potrzebny jest wkład finansowy lecz nie ma zaplecza umożliwiającego wnioskowanie o kredyt. Dobrym rozwiązaniem jest w takich momentach obciążenie hipoteki lokalu. Na tej podstawie bank z pewnością przychylniej oceni wiarygodność klienta. Nieruchomość stanowi bowiem solidne zabezpieczenie w razie niepowodzenia ze spłatą. Kredytobiorca w takim wypadku ręczy również swymi dochodami, do wysokości hipoteki. Takie zobowiązanie jest zwykle długoterminowe i zachodzi w przypadku potrzeby większej sumy pieniędzy.

Kredyt inwestycyjny
Dla przedsiębiorców o stabilnej pozycji rynkowej, osiągających dobry stały dochód i posiadających zdolność kredytową dobrym rozwiązaniem jest oferta kredytu inwestycyjnego. Jest to zobowiązanie długoterminowe o przejrzystych kryteriach, którego zabezpieczeniem jest wpis w księdze wieczystej bądź weksel.
Firma posiadająca udokumentowaną dobrą historię oraz spełniająca kryteria dochodowe ma duże szanse na przychylność banku i preferencyjne warunki kredytowania. Jest to opcja pozwalająca na pożyczenie dużej sumy na spory okres czasu.

Warto przemyśleć jakie warunki stawiane przez banki może spełnić firma, która wnioskuje o kredyt i dopasować ofertę, która zapewni korzystne rozwiązania i docelowo pozwoli osiągnąć wymaganą kwotę kredytu. Jest wiele opcji, dlatego niemożność wzięcia jednego kredytu nie przekreśla szans na zdobycie gotówki. Korzystne jest zasięgnięcie informacji u doświadczonego doradcy kredytowego bądź wnikliwe zbadanie dostępnych na rynku propozycji.

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści