Wybór kredytów hipotecznych na naszej stronie - Kredytech.pl

Przejdź do treści
                           PORÓWNANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
Czym są kredyty hipoteczne?
  • Jest to bankowa pożyczka długoterminowa, udzielana osobą prywatnym lub firmą, gdzie zabezpieczeniem jest majątek kredytobiorcy.
  • Kredyt hipoteczny udzielany jest na budowę, remont lub zakup nieruchomości czy też działki rolnej. Nie należy mylić pojęcia z pożyczką hipoteczną (gdzie zabezpieczeniem jest właśnie hipoteka), która może być przeznaczona na dowolny cel.
  • Z uwagi na spore koszty nabycia nieruchomości, raty kredytu rozłożone są w długim okresie czasu (od 3 do nawet 40 lat).
  • W zależności od preferencji kredytobiorcy, możemy otrzymać kredyt w różnych walutach takich jak frank szwajcarski, dolar amerykański czy też np. euro
Pożyczenie pieniędzy od banku to czasem jedyny możliwy sposób na uzyskanie własnego lokum. Koszt mieszkania czy domu jest na tyle duży, że zdobycie własnych czterech ścian jest niejednokrotnie poza zasięgiem przeciętnego Polaka.
Z pomocą przychodzą instytucje bankowe oferując kredyty mieszkaniowe. Pożyczka ta to zwykle suma przekraczająca 100.000zł, której kredytowanie może zostać wydłużone nawet na 35 lat, biorąc pod uwagę możliwości finansowe, wiek i wymagania kredytobiorcy.
Produkt ten wymaga przejścia wielu procedur oraz spełnienia szeregu kryteriów wyznaczonych przez bank. Najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego a w razie niejasności – prawnika. Kredyt mieszkaniowy jest bowiem zobowiązaniem, które zostaję podjęte na większość życia. Należy być wnikliwym, przewidującym i ostrożnym.

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ustanowiona na rzecz banku, który jest w zobowiązaniu stroną kredytującą, na mocy prawa użytkowania wieczystego lub prawa własności nieruchomości znajdującej się na obszarze Polski. Klient starający się o taki kredyt ręczy również swoimi dochodami a nierzadko też potrzebna jest
pomoc osób trzecich, które również poręczą majątkiem. Do czasu ustanowienia hipoteki, banki akceptują poręczenie dochodami, wekslem, ubezpieczeniem kredytu, blokadą środków na rachunku. Jak widać warunki są surowe, jednak nie dziwi to gdy uświadomimy sobie kwotę zobowiązania i ryzyko jakie ponosi bank.

Kredytobiorcy w poszukiwaniu optymalnych opcji zwykle kierują się kosztem pożyczki i wysokością raty. Jednak zmiennych jest wiele i warto wziąć je wszystkie pod uwagę. Podstawowe koszty dotyczą zarówno obsługi kredytu jaki i prowizji bankowej, wynajęcia notariusza, ustanowienia księgi wieczystej, ubezpieczenia od zdarzeń losowych i życia. Rozsądne podejście i wnikliwe porównanie ofert może znacznie obniżyć całkowity koszt kredytu oraz poszczególnych rat. Warto również porównać propozycje pożyczkodawców pod kątem Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Pomoże to określić dokładny koszt kredytu z uwzględnieniem dodatkowych opłat – ubezpieczeń czy prowizji bankowych. Nie obejdzie się bez dodatkowych wydatków, na które potencjalny klient powinien być przygotowany: kosztów przewalutowania czy związanych ze wcześniejszą spłatą
kredytu a także przedłużeniem spłaty.

Co kilka lat pojawia się opcja dodatkowej, państwowej pomocy w zdobyciu mieszkania. Przeważnie ma to formę programu rządowego i obejmuje preferencyjne warunki dla osób starających się o pierwsze lokum. Można liczyć na dofinansowanie, niższe koszty czy oprocentowanie. Dobrze jest śledzić takie nowinki, może to w spektakularny sposób obniżyć koszt kredytu i sprawić, że rata zobowiązania będzie dużo niższa, co w tych czasach jest niejako sprawą kluczową. Warto również obserwować wahania na rynku nieruchomości oraz bankowym. Sprzyjająca koniunktura również pozwoli zaoszczędzić bądź skorzystać z oferty kredytu hipotecznego na atrakcyjnych warunkach. Banki zwykle wychodzą naprzeciw sytuacji w tym obszarze i zmieniają warunki stosownie do panującej sytuacji.

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści