Opinie o koncie bankowym w Mbank - Kredytech.pl

Przejdź do treści
mBank
mBank

Mbank jest jednym z liderów bankowości internetowej. Jako jedna z pierwszych instytucji zaproponował konsumentom wygodę i swobodny dostęp do rachunku  poprzez komputer, tablet czy smartfon. Przez ostatnie lata ewoluował znacznie, wychodząc naprzeciw potrzebom Polaków. Obecnie posiada w ofercie kilkanaście rodzajów kont – dopasowanych do indywidualnych wymagań klientów.

Konto osobiste

Propozycja rachunku osobistego to ukłon w stronę prywatnych osób, które chcą mieć swobodny dostęp do bankowości i bezpiecznie zarządzać swoimi finansami. Mbank zaproponował trzy wersje kont osobistych, z których jedno jest całkowitą nowością na rynku bankowym.

eKonto Standard
To podstawowa wersja rachunku osobistego oferowana przez Mbank. Łączy w sobie zarówno prostotę obsługi jak i wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Przeznaczona jest dla pełnoletnich klientów banku. Otwierając rachunek na warunkach promocyjnych, można zyskać teraz nawet do 600zł zwrotu na konto. Warunkiem jest zapewnienie jednorazowego wpływu wysokości 1000zł oraz logowanie się do aplikacji mobilnej i wykonywanie transakcji kartą lub Blikiem. Ekonto to również setki rabatów i akcji promocyjnych, możliwość płacenia telefonem i wypłacania gotówki na całym świecie.

eKonto dla młodych
Ekonto dla młodych to propozycja dla osób młodych i aktywnych, które cenią sobie czas i wygodę użytkowania. Wg rankingu kontostudenta.pl jest to jedna z najlepszych propozycji bankowych skierowanych do osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Ekonto dla młodych to nie tylko  swoboda korzystania z usługi mTransfer przy transakcjach internetowych ale również do 25% zniżki w szkołach językowych oraz 10% rabatu na bilety w sieci kin Cinema City.


izzyKonto
Ta wersja eKonta to krok w przyszłość bankowości i sposób na to, by uczyć dzieci zarządzania finansami już od 13 roku życia. To nie tylko zniżki do szkół językowych i na bilety kinowe ale także 0.70% oszczędności w skali roku oraz bezpłatne doładowania przez sms i darmowe wpłaty w sieci wpłatomatów.

Jak założyć konto osobiste?
W przypadku rachunków osobistych, niezależnie od oferty, są trzy drogi uruchomienia konta. Pierwszy to telefon na mLinię, gdzie profesjonalni konsultanci przeprowadzą przez proces wnioskowania, drugi – odwiedziny w placówce mBanku oraz ostatni – aplikowanie przez bankowość mobilną.
Jedynym dokumentem potrzebnym przy zakładaniu konta jest dowód osobisty. Do dwóch dni po wypełnieniu wniosku na stronie serwisu należy spodziewać się telefonu od kuriera, który dostarczy umowę. Po jej podpisaniu rachunek będzie aktywny.

Kto może założyć konto osobiste?
Biorąc pod uwagę target, któremu dedykowane są poszczególne propozycje mbanku, klientem otwierającym rachunek osobisty w tej firmie można stać się – w przypadku eKonta Standard i eKonta dla młodych od 18 roku a izzyKonta od 13 roku życia. Należy wykazać się obywatelstwem polskim lub miejscem zamieszkania na terenie RP.

Jakie opłaty dotyczą rachunków osobistych?
W przypadku konta osobistego a mBanku klient otrzyma za darmo możliwość  - otwarcia i prowadzenia konta we wszystkich przypadkach, darmowej karty płatniczej do kont izzyKonto i eKonta dla młodych (w przypadku opcji Standard karta będzie darmowa, gdy właściciel konta dokona nią przynajmniej pięciu transakcji miesięcznie), wypłaty z bankomatów Euronet, BZ WBK,  Planet Cash dla rachunków Standard i izzyKonta oraz ze wszystkich bankomatów w Polsce dla eKonta dla młodych. Oferta zakłada również darmowe przelewy krajowe dla każdej opcji rachunku osobistego.

Podsumowanie
Propozycja kont osobistych mBanku stale ewoluuje w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Warto sprawdzać ofertę na stronie serwisu – prócz niezliczonej ilości produktów bankowych, klient znajdzie tam atrakcyjne rabaty i promocje dotyczące nie tylko otwarcia ale i prowadzenia konta.

Otwórz konto osobiste w mBank

Konto walutowe
Rachunek w obcej walucie to niejako standard na rynku produktów bankowych. Przynależność do Unii Europejskiej, otwarte granice wspomagają handel i interesy na arenie międzynarodowej. Koniecznym staje się posiadanie kanału do transakcji finansowych nie tylko w złotówkach.

Jak założyć konto?
W przypadku rachunku walutowego obowiązują standardowe procedury. Konto należy otworzyć w wybranej przez siebie walucie – GBP, EUR, USD lub CHF. Oczywiście są trzy możliwości aplikowania – telefonicznie, w placówce bankowej lub przez serwis internetowy. Zakładanie konta online wymaga jedynie danych z dowodu osobistego. Po wypełnieniu prostego wniosku należy oczekiwać kuriera z umową.

Kto może założyć konto walutowe?
Rachunek w obcej walucie może założyć każdy obywatel Polski, posiadający dowód osobisty. Wystarczą chęci i przesłanki stanowiące o tym, że takie właśnie konto będzie odpowiednim wyborem.

Jakie opłaty dotyczą konta walutowego?
Za prowadzenie rachunku mBank nie pobiera żadnej opłaty, podobnie jest z wypłatami z bankomatów za granicą kraju. Inaczej sprawa ma się z wydaniem karty debetowej – to koszt 30zł. Obowiązuje również opłata za utrzymanie karty i jest to 30zł rocznie. Bank oferuje również dobrowolne ubezpieczenie, kosztujące 3zł miesięcznie. Wypłaty z bankomatów krajowych wiążą się z opłatą wysokości 5zł. Przelewy wewnątrz bankowe są bezpłatne, natomiast europejskie to również koszt 5 zł. Klient musi zaakceptować również opłatę dotyczącą przelewów walutowych – 0.35%, min. 20zł max. 200zł oraz za wypłatę i wpłatę środków w placówkach bankowych – 9zł.
Środki na rachunku podlegają oprocentowaniu 0.3% w skali roku dla wybranych walut.

Podsumowanie
Konto walutowe to swoboda działania ponad granicami. Wygodna karta Visa Classic umożliwia zarządzanie środkami nie tylko w obrębie Polski. To doskonały produkt dla osób, które korzystają z innej waluty niż tylko złotówka.


Konto oszczędnościowe
Mbank dba nie tylko o przechowywanie środków i transakcje finansowe ale również pozwala na zyskanie dodatkowych środków w ramach prowadzonych rachunków.

Rachunek eMAX to możliwość oszczędzania na bazie oprocentowania nominalnego 0.2% w skali roku. Zapewnia całodobowy dostęp do środków i wypłaty bez utraty odsetek, dostęp do 3 dniowej lokaty, kartę Visa Electron oraz opcję definiowania przelewów.

Konto eMAX Plus to jeszcze większe możliwości dla klienta, który pragnie zysku. Oferta przewiduje nawet 1% oprocentowania w skali roku, otwieranie lokat terminowych bezpośrednio z rachunku, dostęp do usługi mSaver oraz gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe?
Standardowe procedury umożliwiają otwarcie konta na podstawie dowodu osobistego poprzez złożenie wniosku w placówce bankowej, poprzez telefon lub serwis internetowy.

Kto może otworzyć konto oszczędnościowe?
Właścicielem konta oszczędnościowego może zostać każdy pełnoletni obywatel Polski, który chce generować zysk ze środków wpłacanych na rachunek.

Jakie opłaty dotyczą rachunków oszczędnościowych?
Zarówno oferta eMAX jak i EMAX Plus nie wiążą się z opłatami za otwarcie i prowadzenie rachunku. Koszty dotyczą jedynie przelewów Sorbnet – 35zł oraz (w przypadku eMAX Plus) oraz każdego kolejnego (poza pierwszym) przelewu zewnętrznego i wewnętrznego – od 5zł do 10zł.

Podsumowanie
Rachunek oszczędnościowy to wygodna forma dbania o swoje finanse. Wiąże się z generowaniem zysku w skali roku, warto więc wybrać najlepszą ofertę.


Konta biznesowe
W ofercie rachunków dla przedsiębiorców znajdziemy szeroka gamę produktów – konta podstawowe, lokacyjne oraz walutowe. Mbank umożliwia wybór najatrakcyjniejszej i indywidualnie dopasowanej opcji.

Konta podstawowe biznesowe to mBiznes w trzech dostępnych opcjach – Start, Standard oraz  Komfort. Opcja Start przeznaczona jest dla młodych przedsiębiorców, którzy na rynku funkcjonują do dwunastu miesięcy. Dołączona jest do niej promocyjna oferta – osoby, które co miesiąc opłacać będą składkę Zus w wysokości co najmniej 250zł i dokonają przynajmniej jednej transakcji kartą maja szanse na zwrot nawet 600zł. Start – to bezpłatne konto dla konsumentów prowadzących uproszczoną księgowość. Korzystanie z tego konta nie obciąży budżetu firmy żadnymi kosztami. Wersja Komfort przeznaczona jest dla aktywnych właścicieli firm. Tu również obowiązuje oferta promocyjna i dostęp do aplikacji mKsięgowość.

Konta lokacyjne biznesowe to mBiznes Max i mBiznes Plus. Pierwsza opcja to rachunek oprocentowany, do zarządzania oszczędnościami firmy. Druga – to bezpłatne konto z oprocentowaniem rosnącym wraz z saldem. W przypadku tych ofert mBank nie wymaga regularnych wpływów ani utrzymania stałego salda na koncie. Środki objęte są Funduszem Gwarancyjnym.

Konto walutowe biznesowe jest bezpłatne i prowadzone w czterech  walutach do wyboru – Eur, USD, GBP oraz CHF. Gwarantuje bezpłatne przelewy w granicach mBanku oraz przelewy zagraniczne bez przewalutowania.

Jak założyć konto firmowe?
Droga do założenia rachunku biznesowego jest proste. Wystarczy zadzwonić na infolinię, udać się do placówki bankowej lub złożyć zlecenie przez serwis. Umowa zostanie dostarczona kurierem. Klienci mBanku mogą liczyć na aktywację rachunku w ciągu 5 minut.

Kto może założyć konto biznesowe?
Właścicielem rachunku biznesowego może stać się każdy obywatel zamieszkujący teren Polski, posiadający dowód osobisty i prowadzący działalność gospodarczą.

Opłaty dotyczące rachunków biznesowych
W większości konta są bezpłatne. Z kosztami prowadzenia rachunku liczyć się trzeba jednak przy wyborze opcji Komfort, Standard i walutowe – od 10 do 50zł. Te rachunki generują również koszty dotyczące przelewów – z reguły darmowe jest tylko pięć pierwszych w miesiącu.

Podsumowanie
Rachunki biznesowe są narzędziem niezbędnym do prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Warto wnikliwie zapoznać się się z ofertą mBanku i dopasować opcje spełniającą optymalnie wymagania przedsiębiorcy. Strona serwisu szczegółowo wyjaśnia warunki korzystania oraz przedstawia dokładne tabele kosztów.

Mbank staje się niekwestionowanym liderem bankowości mobilnej. Korzysta z nowoczesnych udogodnień i technologii, która sprawia, że zarządzanie gotówką jest możliwe z każdego zakątka świata. Szeroka gama produktów wymaga dokładnego prześledzenia oferty, w celu uzyskania optymalnej opcji i zagwarantowania sobie maksymalnego komfortu korzystania z bankowości.

Otwórz konto firmowe w mBank

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści