Ranking kont bankowych - firmowych - Kredytech.pl

Przejdź do treści
                        PORÓWNANIE KONT FIRMOWYCH
Co to jest konto firmowe?
  • Jest to rodzaj rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego, przeznaczonego dla firm.
  • Konto firmowe jest praktycznie niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dowolnie dysponować firmowym kapitałem i rozliczać się z instytucjami państwowymi takimi jak urząd skarbowy, czy ZUS.
  • Przed założeniem konta firmowego warto dokładnie sprawdzić dostępne oferty, w celu dokonania jak najkorzystniejszego wyboru. Wiele banków oferuje darmowe prowadzenie konta, przy większych obrotach możemy wynegocjować lepsze warunki obsługi, jak i zwiększenie zdolności kredytowej.

W obecnych czasach wymogiem stało się to by na starcie każdy startujący na rynku przedsiębiorca założył swojej działalności gospodarczej konto firmowe. Produkt ten ułatwia dysponowanie gotówką oraz upraszcza transakcje pomiędzy producentem a odbiorcą, ZUSem, Urzędem Skarbowym czy innymi podmiotami, których obecność w życiu firmy jest niezbędna.
Jest to z pewnością najprostsze rozwiązanie a mnogość ofert bankowych pod tym względem ułatwia wybranie optymalnych możliwości, zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Ranking kont firmowych pozwala na przybliżenie dostępnych opcji oraz wypunktowanie korzyści wynikających z posiadania rachunku w konkretnym banku. Wybór jest kwestią na wskroś indywidualną i opiera się na konkretnych wymaganiach właściciela firmy, zależy od profilu działalności oraz zysków jakie klient zamierza
osiągnąć. Nie należy się więc sugerować ocenami w dostępnych zestawieniach lecz szukać rozwiązania, które korzystnie wpłynie na rozwój firmy i pozwoli na płynne i stabilne procedury finansowe. Głównym kryterium przy wyborze rachunku firmowego jest zazwyczaj koszt prowadzenia konta i operacji bankowych. Potencjalni właściciele konta szukając oszczędności, powinni sprawdzić czy bank oferuje darmowe prowadzenie rachunku, przelewy nie obarczone dodatkowymi kosztami (szczególnie istotne są przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego - tu przydaje się opcja błyskawicznej płatności), możliwość bezpłatnych wypłat w oddziale
i bankomacie, wysokie limity transakcji. Dobrą opcja jest założenie konta firmowego w banku, w którym przedsiębiorca posiada
konto osobiste. Jest to bezpieczny wybór, bank może zaoferować atrakcyjne warunki na podstawie historii współpracy z klientem.
Oferta powinna być dobrze skrojona pod branżę w jakiej działać będzie firma. Należy przemyśleć fakt, że niektóre banki oferują preferencyjne metody przewalutowania, co w przypadku przelewów zagranicznych może być pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy. W takich przypadkach śmiało można starać się również o obniżenie kosztów przelewów zagranicznych.
Ważnym atutem konta jest sposobność otrzymania kredytu odnawialnego, który w przypadku kłopotów finansowych lub utraty płynności może okazać się wybawieniem z kłopotów i pomóc w utrzymaniu stabilnej pozycji przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach, warunki takiej linii kredytowej można negocjować z bankiem. Jeśli historia konta na to pozwoli, bank nie musi trzymać się wyznaczonych limitów i może zaproponować promocyjne oprocentowanie i wydłużony czas kredytowania, w oparciu o dostępne produkty. Klienci, w dobie konkurencyjnych ofert instytucji finansowych, stali się bardzo wymagający.
Konto musi być nie tylko takie w utrzymaniu ale też współpracować z właścicielem, pozwalać mu na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Cenione są oferty banków, które współpracują z innymi instytucjami, oferują doradztwo finansowe, skrócony czas procedur oraz korzystają z nowoczesnych technologii – m.in. dostęp do konta internetowego, aplikacja bankowa w telefonie.
Kuszące są również programy partnerskie i lojalnościowe, które w nagrodę za lojalność i rzetelność klienta oferują darmowe przelewy czy ubezpieczenia. Warto również sprawdzić jaki rodzaj kart płatniczych i kredytowych jest przypisany do wybranego rachunku. Tu również jest ogromnie dużo opcji, dzięki którym spora gotówka może pozostać w kieszeni młodego przedsiębiorcy.

Jak widać propozycji jest wiele.
Wybór konta firmowego może znacznie usprawnić pracę firmy należy mu więc poświęcić odpowiednią ilość czasu i nie decydować się pochopnie.
Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści