Ranking bankowych kont osobistych - Kredytech.pl

Przejdź do treści
             PORÓWNANIE KONT OSOBISTYCH
Co to jest konto osobiste?
  • Konto osobiste to popularna nazwa rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Jest to rachunek dostępny dla klientów indywidualnych.
  • Podstawowym zadaniem rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego jest przechowywanie środków finansowych klienta danego banku. Użytkownik danego konta osobistego ma swobodny dostęp do zgromadzonych pieniędzy i może nimi dysponować w dowolny sposób.
  • Dzięki posiadaniu konta osobistego możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych środków czuwają instytucje bankowe, dzięki czemu przechowywanie pieniędzy jest bezpieczniejsze, niż w przypadku transakcji gotówkowych.
  • Założenie i prowadzenie konta bankowego, jest najczęściej jest całkowicie darmowe.

KONTA OSOBISTE
Znajdujący się powyżej spis ofert, pod kątem wartości i atrakcyjności kont bankowych, to jedynie próba przedstawienia mocnych stron poszczególnych produktów. Ocena jakości oraz możliwości związanych z konkretnym rodzajem konta osobistego i usługami z nim powiązanymi, jest na tyle subiektywna i uwzględnia tyle zmiennych, że ciężko o wyłonienie najlepszego produktu.
Wszystko zależy od możliwości i wymagań klienta a także od sposobu, w jaki chce prowadzić rachunek.

W czasach gdy liczy się jakość, estetyka ale przede wszystkim wygoda i dostępność, atrakcyjności rachunkowi osobistemu dodaje z pewnością sposobność korzystania z bankowości mobilnej lub internetowej. Prosta, intuicyjna aplikacja do smartfona, czy ciekawy wygląd serwisu internetowego nikogo już nie dziwią, stały się standardem. Klient szuka nowinek, powiązania ze społecznościowymi rankingami, korzyści w postaci oferowanych w „sklepach” bankowych zniżek do partnerów i usługodawców współpracujących z bankiem. Ciekawy layout potrafi czasem zamaskować wiele niedogodności związanych z użytkowaniem. Mimo, że estetyka i nowoczesność jest ważna, warto spojrzeć na tę stronę posiadania konta raczej chłodnym okiem.

Wielu klientów kieruje się kryteriami oszczędności, szukając konta, które pozbawione będzie opłat oraz ukrytych kosztów (darmowe przelewy, wypłaty z bankomatów, bezpłatna karta płatnicza, powiadomienia sms i email o ruchu na koncie). Tutaj też większość banków wychodzi naprzeciw wymaganiom Polaków. Zdecydowanie częstą sytuacją jest jednak darmowe konto, po przekroczeniu ustalonej umownie kwoty płatności kartą. Wszelkie prowizje i odsetki nie są mile widziane i zdarzają się coraz rzadziej w ofertach bankowych. Oczywiście z posiadaniem konta osobistego wiąże się unikalnych usług, które gdy będą mądrze wybrane, sprawią, że konto może nawet w pewien sposób na siebie zarobić. Właściciel rachunku osobistego może skorzystać z bezpłatnych, szybkich przelewów w czasie rzeczywistym, z atrakcyjnych warunków korzystania z konta oszczędnościowego czy lokaty. Niektóre instytucje bankowe poszły o krok dalej – oprócz konkurencyjnego oprocentowania, darmowych kart płatniczych, oferują korzyści wynikające z lojalnego korzystania z konta osobistego. W różnych bankach przybiera to odmienne formy – są to premie za regularny wpływ wynagrodzenia, moneyback czyli zwrot części codziennych wydatków, narzędzia do atrakcyjnej wymiany walut (ciekawa opcja dla klientów posiadających kredyty w obcej walucie), punkty za ruch na koncie, wymienialne na różnego typu usługi czy zniżki, nagrody za polecanie produktów bankowych, bonusy w postaci nieoprocentowanych kredytów (po spełnieniu odpowiednich warunków – oczywiście). Ranking kont osobistych jest jedynie umowna formą pozwalającą na wypunktowanie mocnych i słabych stron oferty przedstawionej przez banki. Obiektywnej oceny musi dokonać sam klient, wnikliwie szacując swoje możliwości i potrzeby finansowe. Należy pamiętać, że mądrze wybrany rachunek osobisty, może być sprzymierzeńcem w momencie gdy zachodzi potrzeba wzięcia kredytu. Warto więc poświęcić czas na przejrzenie ofert.

Opiniujemy i promujemy:
    Banknot pożyczka    credit.pl pożyczka     Ekspres kasa     Extra portfel     Ferratum bank     Filarum pożyczka     Incredit pożyczka     Kredito24 pożyczka     Lendon pożyczka     Łatwy kredyt    Monedo now pożyczka    Net Credit pożyczka    Ofin pożyczka     Panda money pożyczka     Pożyczko daj   Pożyczka plus     Pożyczkomat    Provident    Smart pożyczka     Soho Credit pożyczka     Super grosz pożyczka     Super credit pożyczka     Szybka gotówka     Szybka moneta     Tani kredyt     VIA SMS kredyt     Visset pożyczka     Vivus pożyczka     Wonga pożyczkaAlfa kredyt
Kontakt            Regulamin            Słownik            O nas            Promocje            Informacje           Mapa witryny


Wróć do spisu treści